...επειδή η εκπαίδευση ενος ηθοποιού δεν σταματά ποτέ.

online μαθήματα ανοιξιάτικου τριμήνου

Το πρόγραμμα του ανοιξιάτικου τριμήνου (6 Απριλίου - 5 Ιουλίου) καθώς επίσης και όλες τις σχετικές πληροφορίες μπορείτε να τα δείτε πατώντας  εδώ.
Όλα τα μαθήματα θα ξεκινήσουν online μέχρι να μας επιτραπεί να κάνουμε και πάλι τα μαθήματά μας στις αίθουσες. Η γραμματεία  λειτουργεί τις καθημερινές 3.00 μμ – 10.00 μμ μόνο για πληροφορίες από το τηλέφωνο (2105248251) email: info@toc.gr

κανονισμός λειτουργίας online μαθημάτων

Για την εγγραφή σας στα μαθήματα του ανοιξιάτικου τριμήνου (6 Απριλίου – 5 Ιουλίου) θα πρέπει να μας στείλετε ένα email στο info@toc.gr με τα μαθήματα που σας ενδιαφέρουν και θα περιμένετε την απάντησή μας με οδηγίες. Δεν χρειάζεται εγγραφή στη σχολή για τα online μαθήματα του ανοιξιάτικου τριμήνου. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε  εδώ.

Φθινοπωρινό τρίμηνο 2019

 

Κατεύθυνση Υποκριτικής και Σκηνοθεσίας

( 30 Σεπτεμβρίου - 22 Δεκεμβρίου 2019)

Κάντε κλικ στο όνομα του μαθήματος ή του δασκάλου για περισσότερες πληροφορίες.


 

ΔΕΥΤΕΡΑ
 

Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
15.15-17.15 Α  Τραγούδι - Σολφέζ  M. Κατσιπάνου
17.30-19.30 Α Σωματικό Θέατρο ΙΙΙ & ΙV  Α. Μηλιαράκη.
'' Β Musical Theater Α. Δεληγιάννης
'' Δ Υποκριτική  Μ. Ζορμπά
'' Ε Υποκριτική  Χ. Φραγκούλης
19.45-21.45 Α Τραγούδι - Εκφραστικότητα Α. Καλτσάς
  Β Υποκριτική Ι Κ.  Κωνσταντόπουλος
'' Δ  Δημιουργική γραφή "Χρύσα Σπηλιώτη"  Τ.  Τζανάτος
  Ε Υποκριτική  Χ.  Φραγκούλης

 

ΤΡΙΤΗ
 
Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
15.15-17.15 Ε Biophysical Acting  K. Σελιώνη
17.30-19.30 A Τραγούδι - Ορθοφωνία Α. Μποσινάκος
'' Β Μεταγλώττιση - Σπικάζ- Υποκριτική Α.  Γκίκας
" Ε  Υποκριτική  Ν.  Αρβανίτης
19.45-21.45 Α Devised Theater  Σ. Κιναλόπουλος
" Β Υποκριτική- Αρχαίο Δράμα ΙΙΙ&IV Π. Μοσχολιδάκης
" Δ Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός  Ε. Στυλάντερ
" Ε Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός  Γ.  Συμεωνίδης.

ΤΕΤΑΡΤΗ
 
Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
 15.15-17.15 Α Φωνητική εκπαίδευση Β. Αγγελάκης
'' Β Υποκριτική - Παράσταση  Ζ. Ξανθοπούλου
17.30-19.30 Α Κίνηση - Αυτοσχεδιασμός  Β. Μαραγκάκη
'' Β  Υποκριτική - Meisner Ι  Ό. Τζωρτζ
'' Δ Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός  Μ. Γεωργίου
'' Ε Υποκριτική - Αρχαίο δράμα Ι & ΙΙ Π. Μοσχολιδάκης.
19.45-21.45 Α Ορθοφωνία- Αγωγή του λόγου Γ. Ανέστη
'' Β Υποκριτική στην κάμερα Ό. Τζωρτζ
" Ε Υποκριτική - Aρχιτεκτονικη σώματος & λόγου Χ. Καψούλη

ΠΕΜΠΤΗ
 
Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
15.15-17.15 Α  Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός Γ.  Χρανιώτης
" Β Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός Μ. Φιλίνη
17.30-19.30 Α Εισαγωγή στον θεατρικό φωτισμό  Α. Πολιτάκης
" Β Τεχνική - (Υποκριτική) Ε. Τσολακίδης
" Δ Yoga I Ν. Πολυχρονοπούλου
" Ε Υποκριτική ΙΙ - III - IV Κ. Κωνσταντόπουλος 
19.45-21.45 Β Ιστορία του Θεάτρου- Ιστορία των Τεχνών- Ιστορία της Ανθρωπότητας Ι,ΙΙ,ΙΙΙ.    Ε. Τσολακίδης
" Δ Yoga II Ν.Πολυχρονοπούλου
" Ε Υποκριτική - Master class Κ. Κωνσταντόπουλος


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
15.15-17.15 Α Κίνηση για ηθοποιούς  Η. Αρσενίδου
17.30-19.30 Α Υποκριτική  Μ. Συριόπουλος
  Β Υποκριτική - Coaching Θ.  Αθερίδης
  Δ Παραμύθι - Αφήγηση  Β. Χατζοπούλου.
" Ε Αυτοσχεδιασμός - Υποκριτική Ε. Τσολακίδης
19.45-21.45 Α  Σωματικό Θέατρο Ι & ΙΙ Α. Μηλιαράκη.
" Β Υποκριτική  Ε.Τσολακίδης
'' Ε Υποκριτική - Μονόλογοι  Β. Χατζοπούλου.

 ΣΑΒΒΑΤΟ

 
Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
13.00-15.00 Β Acting - Improvisation E. Tsolakidis
'' Ε  Υποκριτική  Ε. Φεζολλάρι
15.15-17.15 Α Ορθοφωνία  Π. Μοσχολιδάκης
'' Β Υποκριτική  Φ. Κομνηνού
'' Ε  Υποκριτική - Σκηνοθεσία Κινηματογράφος - Τηλεόραση Χ.  Δήμας
17.30-19.30 Α Φωνητική - Τραγούδι Σ.  Τσιλίκης
'' Β Υποκριτική  Γ.  Παπανδρέου
'' Ε Σωματικό θέατρο Ι  Α.  Μηλιαράκη


ΚΥΡΙΑΚΗ

Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
13.00-15.00 Α Υποκριτική-Αυτοσχεδιασμός I  Β. Μαυρογεωργίου
'' Β Υποκριτική ΙΙ   Δημήτρης Καταλειφός
'' Ε Κίνηση για ηθοποιούς Κ.  Δρακοπούλου
15.15-17.15 Α Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός ΙΙ Β. Μαυρογεωργίου
'' Δ  Υποκριτική  Μ. Αλιφέρη
'' E  Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός  Κ. Γάκης


   Σπουδάστε με 48 ευρώ τον μήνα. 

Επιλέξτε μόνο τα μαθήματα που σας ενδιαφέρουν.

Μπορείτε να γραφτείτε στα μαθήματα που σας ενδιαφέρουν  χωρίς να επιβαρυνθείτε το κόστος της εγγραφής  στη σχολή
μεχρι και την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019.
                        

Για περισσότερες πληροφορίες και λεπτομέρειες επικοινωνήστε με την γραμματεία στα τηλέφωνα 210 5246833 και 210 5248251.