...επειδή η εκπαίδευση ενος ηθοποιού δεν σταματά ποτέ.

online μαθήματα ανοιξιάτικου τριμήνου

Το πρόγραμμα του ανοιξιάτικου τριμήνου (6 Απριλίου - 5 Ιουλίου) καθώς επίσης και όλες τις σχετικές πληροφορίες μπορείτε να τα δείτε πατώντας  εδώ.
Όλα τα μαθήματα θα ξεκινήσουν online μέχρι να μας επιτραπεί να κάνουμε και πάλι τα μαθήματά μας στις αίθουσες. Η γραμματεία  λειτουργεί τις καθημερινές 3.00 μμ – 10.00 μμ μόνο για πληροφορίες από το τηλέφωνο (2105248251) email: info@toc.gr

κανονισμός λειτουργίας online μαθημάτων

Για την εγγραφή σας στα μαθήματα του ανοιξιάτικου τριμήνου (6 Απριλίου – 5 Ιουλίου) θα πρέπει να μας στείλετε ένα email στο info@toc.gr με τα μαθήματα που σας ενδιαφέρουν και θα περιμένετε την απάντησή μας με οδηγίες. Δεν χρειάζεται εγγραφή στη σχολή για τα online μαθήματα του ανοιξιάτικου τριμήνου. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε  εδώ.

Χειμερινό τρίμηνο 2020.

 

Κατεύθυνση Υποκριτικής και Σκηνοθεσίας

( 6 Ιανουαρίου - 29 Μαρτίου 2020)

Κάντε κλικ στο όνομα του μαθήματος ή του δασκάλου για περισσότερες πληροφορίες.


 

ΔΕΥΤΕΡΑ
 

Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
15.15-17.15
''
Α
Β
 Devised Theater 
Υποκριτική
Β. Μαστρογιάννη
Γ.  Χρυσοστόμου
17.30-19.30 Α Σωματικό Θέατρο ΙΙΙ & ΙV  Α. Μηλιαράκη.
'' Β Υποκριτική  Μ. Ζορμπά
'' Ε Musical Theater Α. Δεληγιάννης
19.45-21.45 Α Τραγούδι - Σολφέζ   M. Κατσιπάνου
  Β Υποκριτική Ι Κ.  Κωνσταντόπουλος
'' Δ  Δημιουργική γραφή "Χρύσα Σπηλιώτη"  Τ.  Τζανάτος
  Ε Υποκριτική  Γ. Παπαγεωργίου

 

ΤΡΙΤΗ
 
Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
15.15-17.15 Ε Biophysical Acting  K. Σελιώνη
17.30-19.30 A Τραγούδι - Ορθοφωνία Α. Μποσινάκος
'' Β Μεταγλώττιση - Σπικάζ- Υποκριτική Α.  Γκίκας
" Ε  Υποκριτική  Ν.  Αρβανίτης
19.45-21.45 Α Devised Theater  Σ. Κιναλόπουλος
" Β  Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός Γ. Συμεωνίδης.
" Ε Εισαγωγή στον θεατρικό φωτισμό Α. Πολιτάκης

ΤΕΤΑΡΤΗ
 
Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
 15.15-17.15 Α Φωνητική εκπαίδευση Β. Αγγελάκης
17.30-19.30 Α Κίνηση - Αυτοσχεδιασμός  Β. Μαραγκάκη
'' Β  Υποκριτική - Meisner ΙΙ  Ό. Τζωρτζ
'' Δ Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός  Μ. Γεωργίου
'' Ε Υποκριτική - Αρχαίο δράμα Π. Μοσχολιδάκης.
19.45-21.45 Α Ορθοφωνία- Αγωγή του λόγου Γ. Ανέστη
'' Β Υποκριτική στην κάμερα Ό. Τζωρτζ
" Ε Υποκριτική - Aρχιτεκτονικη σώματος & λόγου Χ. Καψούλη

ΠΕΜΠΤΗ
 
Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
15.15-17.15 Α  Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός Γ.  Χρανιώτης
" Β Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός Μ. Φιλίνη
17.30-19.30 Α Υποκριτική  Ζ. Ξανθοπούλου
" Β Τεχνική - (Υποκριτική) Ε. Τσολακίδης
" Δ Yoga I Ν. Πολυχρονοπούλου
" Ε Υποκριτική ΙΙ - III - IV Κ. Κωνσταντόπουλος 
19.45-21.45 Α Ιστορία του Θεάτρου- Ιστορία των Τεχνών- Ιστορία της Ανθρωπότητας Ι,ΙΙ,ΙΙΙ.    Ε. Τσολακίδης
" Β Υποκριτική - Master class Κ. Κωνσταντόπουλος
" Δ Yoga II Ν. Πολυχρονοπούλου
" Ε Υποκριτκή - Παράσταση Α.  Ρήγας


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
15.15-17.15 Α Κίνηση για ηθοποιούς  Η. Αρσενίδου
" Β Αγωγή του λόγου- Υποκριτική  Η. Κουντής
17.30-19.30 Α Υποκριτική  Μ. Συριόπουλος
" Β Υποκριτική - Coaching Θ.  Αθερίδης
" Δ Παραμύθι - Αφήγηση  Β. Χατζοπούλου.
" Ε Αυτοσχεδιασμός - Υποκριτική Ε. Τσολακίδης
19.45-21.45 Α  Σωματικό Θέατρο Ι & ΙΙ Α. Μηλιαράκη.
" Β Υποκριτική  Ε.Τσολακίδης
'' Ε Υποκριτική - Μονόλογοι  Β. Χατζοπούλου.

 ΣΑΒΒΑΤΟ

 
Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
13.00-15.00 Α Υποκριτική - Κίνηση Κ. Μάρκελλος
'' Β Acting - Improvisation E. Tsolakidis
15.15-17.15 Α  Φωνητική - Τραγούδι Σ. Τσιλίκης
'' Β Υποκριτική  Φ. Κομνηνού
'' Ε  Ορθοφωνία Π. Μοσχολιδάκης.
17.30-19.30 Α Υποκριτική - Σκηνοθεσία Κινηματογράφος - Τηλεόραση Χ. Δήμας
'' Β Υποκριτικη Ζ. Ρηγοπούλου
'' Ε Σωματικό θέατρο Ι -ΙΙ Α.  Μηλιαράκη


ΚΥΡΙΑΚΗ

Ώρα Αίθουσα Μάθημα Δάσκαλος
13.00-15.00 Α Υποκριτική-Αυτοσχεδιασμός I  Β. Μαυρογεωργίου
'' Β Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός Ι Κ. Γάκης
'' Ε Κίνηση για ηθοποιούς - Butoh Κ.  Δρακοπούλου
15.15-17.15 Α Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός ΙΙ Β. Μαυρογεωργίου
'' B Υποκριτική - Αυτοσχεδιασμός ΙΙ Κ. Γάκης
'' Δ  Υποκριτική  Μ. Αλιφέρη
'' E Υποκριτική Γ. Παπανδρέου


   Σπουδάστε με 48 ευρώ τον μήνα. 

Επιλέξτε μόνο τα μαθήματα που σας ενδιαφέρουν.

Μπορείτε να γραφτείτε στα μαθήματα που σας ενδιαφέρουν  χωρίς να επιβαρυνθείτε το κόστος της εγγραφής  στη σχολή
μεχρι και την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019.
                        

Για περισσότερες πληροφορίες και λεπτομέρειες επικοινωνήστε με την γραμματεία στα τηλέφωνα 210 5246833 και 210 5248251.